Pro první pražský Maker Faire jsme připravili speciální interaktivní odznaky neboli badge v podobě našeho Maker Faire robota. Tento badge bude doplňovat makerskou atmosféru a netradičním způsobem propojovat makery a návštěvníky, zkrátka technologické vychytávky si zažijete téměř na vlastní kůži! Partnerem badge je Seeedstudio a je vyrobený přes Fusion PCB Assembly Service.  

Tento předprogramovaný badge si připevníte na své tričko a jak se budete v průběhu festivalu potkávat s dalšími “označkovanými” lidmi, váš badge bude shromažďovat data o tom, koho jste potkali. Lze říci, že je to taková zábavná forma předávání vizitek. Každý badge má svůj barevný kód – jedinečné ID a dvě tlačítka – “pair” a “show”. Hlavni funkcionalita je předávání kódu badgů mezi sebou. Pokud na svém badgi zmáčknu tlačítko “pair” a současně ho zmáčkne i ten, s kým se chcete sprárovat, tak se badge mezi sebou spojí a navzájem si předají kódy. Je důležité, aby badge na sebe přímo viděly a byly od sebe vzdáleny cca 1 metr. Pokud zmáčknu tlačítko “show”, můj badge vybliká všechny kódy, které poznal.

Se svým badgem můžete přijít na stánek The Cave a vytisknout si seznam kódů badges, které jste ulovili! Na stánku vám samozřejmě i vysvětlí, jak si Maker Faire badge přeprogramovat, jelikož se chová jako Arduino a lze mu poté nastavit jinou funkcionalitu.

Maker Faire badge pořídíte u vstupu do Průmyslového paláce u našich asistentů, kteří vám případně vysvětlí, jak badge funguje a jak si ho nainstalovat. Se zakoupení badge ale neváhejte, máme omezený počet kusů!

Cena: 300 Kč

Kdo si to chce vyrobit sám a použít na jiné projekty, viz Github stránku hackerspacu The Cave https://github.com/TheCaveCz/makerfaire-prague-badge