Přednášky a vystoupení 

Pojďte si promluvit o nových technologiích, vzdělávání a maker movementu. Pozvali jsme na tři desítky speakerů z Čech i ze zahraničí, z businessu, z dílen, ze škol a univerzit. Program vám také zpestříme řadou vědecko-technologických i uměleckých vystoupení.

SOBOTA

Čas Jméno  Organizace      Téma
10:30 Maker Faire tým      Uvítání všech makerů
10:45 Michal Rybka a Markéta Jedličková  ESERO (European   Space Education   Resources Office) ČR      Soutěž CanSat: družice v plechovkách
11:00 Oldřich Horáček  HW kitchen      Arduino Projekty
11:15 Jindřich Doležy  The Cave      Maker Faire Badge
11:30 Filip Krupička  Hobby Robot      Ukázka řezání skleněných lahví
11:45 Přestávka
12:00 Denisa Kera  Brmlab     Zahájení festivalu a představení programu
Jiří Zemánek  ČVUT v Praze
Josef Průša  Prusa Research
12:15 Radko Sáblík  SSPŠ     Podpora středoškolských talentů
12:20 Mary C  Prague Synth Library     Synth Library a ženy v elektronické hudbě
12:35 Alan Fabik  BigClown     Big Clown IoT řešení
13:20 Vědecká show iQLANDIA
13:50 Takasu Masakazu   Switch Science &      Maker Faire Shenzhen     Maker Pro: Tech, Fun, Community and Culture
14:10 Diskuzní panel: Od bastlení k podnikání
Vratislav Čmiel  T-mobile Rozjezdy    Vivanto: chytrý systém zavlažování pro okrasnou zahradu, trávník,         skleník nebo záhony.
Martin Gren  T-mobile Rozjezdy    Mounti: samoohřívací termoska
David Paškevič  3Dsimo    3Dsimo pero
Patrick Zandl  Turris    Od bastlu k produktu
Moderátor: Petr Štěpánek / ČVUT v Praze
15:00 Přestávka
15:10 Vědecká show iQLANDIA
15:40 Dalibor Farný  Glow Tube Research   Znovuzrození digitronu
16:00 Filip Krupička  Hobby Robot   Ukázka řezání skleněných lahví
16:15 Pavel Machek   Nový život pro staré telefony
16:30 Světelná show Pyroterra
16:45 Jan Homola & David Škaroupka StrojLAB Verbatim prezentace: DIY invalidní vozík pro psy
17:00 Představení otevřených dílen

NEDĚLE

Čas Jméno   Organizace  Téma
10:25 Jan Mucska Postavte si dřevěné kolo
11:00 Josef Průša   Přivítání návštěvníků
11:10 Diskuzní panel: Věda v makerství a makerství ve vědě
Jiří Kuthan Západočeská univerzita v Plzni   Magneticky ovládaný robotický systém pro mikromanipulaci
Marie Davidová Colloborative Collective   Treehugger: hmyzí hotel jako eko-systemový prototyp
Ondřej Pačes  Vývojové centrum   ÚOCHB   Digestoř pro radioaktivní tritium z karburatoru auta a dalších dílů
Zdeněk Hurák  ČVUT v Praze   Jak se z vědců zase stávají vynálezci
Moderátor: Jan Kužník / Technet.cz
12:00 Daniel Franc & Adam Franc Google   Jak rozvíjet makerství v dětech? (děti vítány)
12:20 Diskuzní panel: Děti a rodiče jako makeři a trendy ve vzdělávání
Jan Buriánek BURSOFT(c)   Postavte si digitální 3D planetárium či dóm
David Týr T-mobile   IoT design hlemýždě
Radim Štefan National Instruments   Tým Fýfáci
Jan Brich Timixi System s.r.o.   Časové osy: rodiče pomáhají, děti se baví
Pavel Novák Robíci z.s.   Robotika do škol
Josef Kundrát EduLudus, z.s.   Stavebnice historické techniky
Moderátor: Zdeněk Ležák / ABC
13:10 Vědecká show Úžasné divadlo fyziky
13:40 Diskuzní panel: Minulost a budoucnost makerů v ČR
Martin Malý   Husákovy děti s křemíkem v srdci
Ondřej Fučík Prague college   Mýtus dědovy kůlny
Michal Rybka AlzaTech   Kutilství vs. making
Moderátor: Tereza Lišková / Material Times
14:20 Diskuzní panel: Užitečná, směšná a špatná IoT řešení
David Týr T-mobile
Filip Snášel Fujitsu Technology Solutions
Alan Fabík Big Clown
Jan Louda IBM, IoT laboratoř
Moderátor: Angelika Dudová / IBM Cloud, Developers & Startup Ecosystem Support
15:10 Přestávka
15:20 Vědecká show Úžasné divadlo fyziky
15:50 Interaktivní žonglování  (Vojtěch Žák)
16:00 Matt Stultz Make Magazine   How desktop manufacturing can make the world seem smaller
16:20 Světelná show Pyroterra
16:35 Petr Koubský Studia Nových Médií FF UK   Co to je bastlení a proč z nás dělá lepší lidi?
16:50 Daniel Franc Google   Jak pracovat s komunitou v open source projektech?
17:10 Ivan Adamovič Kulturní publicista a archeolog budoucnosti   Podoba věcí příštích