Vzpomínáte si na loňskou seznamovačku s červeným robůtkem z dílny The Cave? Ani letos o ni nepřijdete. Letošní verze odznaku má čtyři diody a můžete si s ní zahrát hned tři různé hry!

HRA 1: SEZNAMOVAČKA

Každý robot má svůj „podpis“ – unikátní kombinaci barev diod. Potkejte se s co nejvíce robůtky na Výstavišti, spárujte se a nasbírejte co nejvíc podpisů!

 1. Zjistěte svůj podpis

Zmáčkněte tlačítko Show na přední straně odznaku. Váš podpis je předem nastavený a je to první kombinace barev, která se zobrazí. V podpisu je vždy každá ze čtyř barev jiná.

 1. Seznamte se s dalším robůtkem

Přibližte se na vzdálenost nejméně 0,5 metru k držiteli jiného odznaku a oba zároveň zmáčkněte tlačítko Pair. Modré oči robota se rozblikají a vy jste si právě vyměnili podpis!

 1. Prohlédněte si svou historii

Když nyní zmáčknete tlačítko Show, po vašem podpisu (a vaší barvě ze hry Kolonizace) se vám nyní přehraje celá série podpisů, které jste nasbírali.

 1. Vytiskněte si účtenku

Pokud chcete mít výsledky „černé na bílém“, stavte se na stánku dílny The Cave a vytiskněte si účtenku s celou historií vašeho odznaku!

POZOR: Seznamovačku můžete hrát i s loňským odznakem, který má tři diody! 

HRA 2: KOLONIZACE

Přidejte se k červenému, zelenému nebo modrému týmu, obsaďte společně 5 dobře viditelných bran rozmístěných na Výstavišti a udržte pozici co nejdéle!

 1. Registrujte se do týmu

 Na začátku hry váš odznak není zařazen do žádného týmu. U registračního zařízení si tlačítkem vyberte jednu ze tří dostupných barev (počty týmů regulujeme, aby byla hra spravedlivá) a přihlásíte se tlačítkem Pair. Při zmáčknutí tlačítka Show na robůtku se vaše týmová barva zobrazí hned po vašem unikátním podpisu.

 1. Najděte bránu a spárujte se

V areálu Výstaviště najdete 5 dobře viditelných bran s názvem VENUŠE, MARS, TITAN, EUROPA a ENCELADUS. Přibližte se k nim na vzdálenost 0,5 metru a zmáčkněte tlačítko Pair. Tím přidáte bod svému týmu na bráně.

 1. Držte pozice!

Brána svítí tou barvou, jejichž bodů je nejvíce. Po 30 minutách můžete se svým odznakem přidat nový bod. Takže jestliže ztrácíte vedení, nezapomeňte se vracet!

 1. Zkontrolujte si stav hry

Který tým na branách vítězí? Podívejte se na webovou stránku hry (QR kód níže) nebo na obrazovku u registrace!

POZOR: Tuto hru na rozdíl od Seznamovačky nelze hrát s loňským odznakem, který má tři diody!

 

HRA 3: MAKER CACHING

Projděte důkladně Maker Faire expozici a najděte všech 30 skrytých pokladů – elektronických Maker Faire kešek!

 1. Najděte kešku

Maker Faire keška je nenápadné zařízení, které je umístěné tak, aby bylo pro kolemjdoucí na dohled.

 1. Spárujte se

Přibližte se ke kešce a zmáčkněte tlačítko Pair. Na druhé straně robůtka se rozsvítí modrá dioda a keška se vám ohlásí svým barevným kódem. Na rozdíl od jiných odznaků má keška kód se dvěma žlutými diodami.

 1. Vytiskněte si účtenku

Při zmáčknutí tlačítka Show se vám přehraje sekvence všech seznámených robůtků i odlovených kešek. Našli jste všech třicet pokladů? Vytiskněte si u stánku The Cave report a ověřte si, zda máte všechny!

POZOR: Tuto hru na rozdíl od Seznamovačky nelze hrát s loňským odznakem, který má tři diody!

 

Aktuální stav hry najdete vždy na obrazovce u registrace nebo na stránce https://mf2019.thecave.cz