Nicolas Bras, populární hudebník žijící v Paříži, školitel a výrobce vlastních kutilských nástrojů, potvrdil účast na letošním Maker Faire Prague. Těšit se můžete nejenom na dva koncerty, ale také na jedinečný workshop, při němž vám Nicolas ukáže, jak si vyrbit flétnu z instalatérských trubek.

Nicolas je autorem YouTube kanálu „Nicolas Bras – Musiques de nulle part“ (Nicolas Bras – Hudba odnikud), kde kromě svých hudebních představení sdílí návody, jak si vyrobit skvěle hrající nástroje z obyčejných materiálů, například ze železného odpadu či instalatérských trubek. Jeho videa sbírají stovky tisíc zhlédnutí a ukazují invenci, která nezná hranic, jak dokládá třeba oblíbené video „72 doma vyrobených nástrojů v 7 minutách“. Do Prahy Nicolase pozval hlavní partner festivalu Josef Průša z PRUSA Research.

Flétna z PVC trubky, výstava a koncerty

Nicolas Bras na festivalu představí 20 svých hudebních nástrojů a povede přímo na ploše Průmyslového paláce workshop, ze kterého si návštěvníci budou moci odnést flétnu vlastnoručně vyrobenou z instalatérské trubky. Navíc odehraje v neděli 12. září na hlavním festivalovém pódiu dva koncerty pro veřejnost. „Nicolase jsme pozvali nejen proto, že při výrobě nástrojů používá také 3D tisk, ale hlavně proto, že jako umělec spojuje kreativitu s komunitním přístupem typického makera – a je to velká zábava.  Díky němu bude letošní pražský Maker Faire zas o něco světovější,“ říká Josef Průša.

Termíny vystoupení Nicolase Brase na festivalu Maker Faire 2021:

  • Expozice hudebních nástrojů – po celou dobu festivalu v sobotu 11. a 12. září (pravé křídlo Průmyslového paláce)
  • Koncert na hlavním festivalovém pódiu – neděle 10:25 a 14:00
  • Workshop s výrobou PVC fléten – neděle 11:00

Nicolas i desítky dalších makerů se na vás těší v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště o víkendu 11.–12. září 2021.