Kdo jsme

V organizačním týmu pražského Maker Fairu je nás hodně, ale jedno nás spojuje – víra v myšlenku makerství a touha ukázat, že „zlaté české ručičky“ nejsou jen prázdným pojmem. Proto jsme byli první, kdo přivedl tento celosvětový festival do českého prostředí. Po neobvykle úspěšných ročnících 2018 a 2019 se část našeho týmu oddělila a pod hlavičkou Make More se zaměřuje na rozvoj Maker Fairů v regionech. Pražský tým nese dál ambici vybudovat z Maker Faire Prague největší a nejkreativnější setkání makerů a přehlídku fascinujících kutilských výtvorů ve střední Evropě.

Programovým garantem a držitelem licence Maker Faire Prague je Žádná věda z.s., spolek pro realizaci experimentů na pomezí vědy a zábavy s bohatou historií akcí už od roku 2012. Produkci festivalu má na starosti MVP Events, eventová agentura, která má vášeň vytvářet nové koncepty, na nových místech, s novým programem a s novým pohledem na věc. Akce se koná v přímé spolupráci s programovým týmem Výstaviště Praha, multifunkčního prostoru s dlouholetou tradicí, který se rozkládá na ploše 36 hektarů a jehož dominantou je secesní Průmyslový palác. Na Výstavišti chceme zůstat, protože víme, že má pověst skvělé a vyhledávané lokality pro pořádání kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku.

V širším pořadatelském týmu je dále TAKTIQ Communications, komunikační agentura a pořadatel konferencí i komunitních eventů, která má na starosti PR a marketing akce. Nemůžeme také zapomenout na odbornou podporu Fakulty elektrotechnické ČVUT, která do programu přinesla mnoho atraktivních expozic, ani na spolupráci s hlavním partnerem PRUSA RESEARCH, českou firmou vyrábějící 3D tiskárny, kterou založil v roce 2009 Josef Průša. PRUSA RESEARCH patří k hlavním podporovatelům komunity makerů i v celosvětovém měřítku a bez jeho podpory a podnětů by první český Maker Faire rozhodně nevznikl.