PŘEDNÁŠKY A PROGRAM NA HLAVNÍ STAGE

Na Hlavní stage se můžete po oba dny festivalu těšit na zajímavé přednášky o nových technologiích, vzdělávání a maker movementu. Pozvali jsme na tři desítky speakerů z Čech i ze zahraničí, z businessu, z dílen, ze škol a univerzit. Program vám  zpestříme také řadou vědecko-technologických i uměleckých vystoupení.

SOBOTA / 22. června

11:00  Uvítání na Maker Faire Prague 2019: Jiří Zemánek, Josef Průša (ČVUT v Praze FEL, Prusa Research)

11:10   Představení Maker Faire Prague Badge: Jindřich Doležy (The Cave)

11:15   Build your own robot: Camilo Parra Palacio (Otto DIY)

11:30   Jak se staví letadlo s kolmým startem: Michal Illich (Zuri)

11:45   50 odstínů šedi – Vše, co jste kdy chtěli vědět o tisku z betonu a báli jste se zeptat: Kateřina Nováková, Jiří Vele (PETMAT z.ú.)

12:00   Český CanSat: Daniel Dworschak (Charles the Fourth – CanSat team)

12:15   LT Spice circuit simulation and introduction of ADALM1000 Lab-tool: Christian Reiter (Arrow)

12:30   R.U.R. – Důkaz, že slovo robot nepochází z Čech náhodou: Vojtěch Dašek (PORG Robotics)

13:00   Vědecká show – Vidět zvuk, slyšet světlo: ÚDiF – Úžasné divadlo fyziky

13:30   Využití stavebnice LEGO Mindstorms nejen ve výuce: Martin Hlinovský (ČVUT v Praze, FEL)

13:45   Arduino Engineering Kit – Arduino trochu jinak: Jaroslav Jirkovský (Humusoft)

14:00  Tavka ve stratosféře: Michal Vyvlečka (Expedice Mars)

14:15   Totem – A history from an idea to a product: Martyna Bielskiene (Totem)

14:30   IT a společnost: Jakub Nešetřil

14:45   IT je budoucnost, pojďme ji tvořit společně: Lenka Franců, Dita Přikrylová (Czechitas)

15:00   Playing, tinkering and inventing with AI: Stefania Druga

15:45   Vědecká show – Aqua et Ignis: VIDA! science centrum

16:15   Realná koncepce individuální elektromobility – mlunohyby dnes a kdysi: Tomáš Zikmund (Rex-stream)

16:30   Budoucnost elektromobility: Lukáš Hataš (Asociace pro elektromobilitu ČR)

16:45   Představení dílny IdeaHUB: Martin Jurek (IdeaHUB)

 

NEDĚLE / 23. června

11:00  Uvítání na Maker Faire Prague 2019: Jiří Zemánek, Josef Průša (ČVUT v Praze FEL, Prusa Research)

11:10   Představení Maker Faire Prague Badge: Jindřich Doležy (The Cave)

11:15   Nerdy Derby Průša Race 2019: Michal Trnečka (Prusa Research)

11:30  Představení studentské elektrické formule: Marek Szeles (eForce FEE Prague Formula)

11:45  Učte se digitální dovednosti s BigClown: Alan Fabik (Big Clown)

12:00  Vystoupení Spejbla a Hurvínka

12:15   LT Spice circuit simulation and introduction of ADALM1000 Lab-tool: Christian Reiter (Arrow Electronics)

12:30   octopusLAB – univerzální moduly pro bastlíře 21. století: Jan Čopák (octopusLAB)

12:45   Předávání cen Conrad Maker Challenge

13:00   Vědecká show – Vidět zvuk, slyšet světlo: ÚDiF – Úžasné divadlo fyziky

13:30   Knihovna syntezátorů – špagety, zakázaná planeta, kde se rodí nové zvuky a hudba: Mary C (Synth Library Prague)

13:45   Naučme děti kouzlit (nejen) v IT: Jitka Hodná (wITches)

14:00   Makers Gonna Break: Estefannie Explains It All

14:30   Where to make if you are in Saxony: Maik Jähne (German Association of Open Workshops)

14:45   Přestávka

15:00   Vědecká show – Aqua et Ignis: VIDA! science centrum

15:30   Na skládce nalezen aneb kde jiní končí, kreativci začínají. TEBE hledáme, TY změníš svět: Kessner František (REBORNK)   

15:45   Multifunkční pracovní stůl Workbench: Rostislav Sahulka (Workbench)

16:00   Dálnopis žije!: Petr Janatka (TELEXMUSEUM)