Co je to Maker Faire?

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. Částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro “makery” všech generací. Otvírá se inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníků stejně jako vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, „hack“, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí všem, aby nejen nahlédli, ale také se podíleli na tom, jak bude vypadat budoucnost.

Prague Maker Faire

První český Prague Maker Faire pořádá tým nadšenců, kteří se již delší delší dobu pohybují na půdě maker komunity.  Držitelem licence a programovým garantem je zapsaný spolek Žádná věda,  který v Česku už od roku 2012 realizuje veřejné experimenty na pomezí vědy, umění a zábavy.  Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světově proslulým výrobcem 3D tiskáren, ve spolupráci s akademickými partnery ČVUT  a Studii Nových Médií FF UK . Produkci festivalu má na starosti komunikační agentura Taktiq.

Ponechali jsme anglický název „maker“, abychom přitáhli kutily, bastlíře, nadšence do elektroniky a ruční práce, umělce i tvůrce, které je těžké zařadit, protože spojují stará a nová řemesla a ukazují originální využití nástrojů na digitální výrobu od 3D tiskáren po CNC a laserové řezačky.

Maker Faire ukazuje současný svět elektroniky jako přístupný, zábavný a kreativní, blízký jak dětem, tak rodičům i seniorům hledajícím aktivní zábavu, užitečné dovednosti a nové nápady. Tento globální festival digitálního i analogového, tradičního a technického kutilství pro celou rodinu se koná od roku 2006 v San Franciscu, kam letos zamířilo přes 150 000 lidí. Celosvětově se účast na různých Maker Faire v roce 2017 odhaduje na 1,5 milionů lidí.

Odebírat newsletter

Chcete dostávat informace o naší činnosti a pozvánky na naše akce? Nechte nám, prosím, na sebe kontakt.